| NekoLoriichan3 a întrebat:

Am 200(MDL) lei moldovenesti si vreau sa-i cheltuiesc.Îmi puteți spune niște magazine moldovenești de haine, sau cosmetice..care sa primeasca la plata lei moldovenești?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca gasesti asemenea magazine in Romania. Poti schimba leii moldovenesti in lei romanasti, la o banca sau casa de schimb valutar.

| NekoLoriichan3 explică (pentru Ioandelasal):

Nici bancile nici casele de schimb valutar nu schimba din astia sad..ma gandeam sa-mi cumpar ceva de ei de pe net, daca tot nu pot sa-i schimb.

| Ioandelasal a răspuns (pentru NekoLoriichan3):

Ai incercat la o banca mare, gen BCR, BRD-GSG, etc?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treci granita in Moldova si ai sa gasesti. Moneda oficiala e Romaniei este Leu si toate tranzactiile se fac in acesta moneda

| coolboy22 a răspuns:

Incearca in targuri, s-ar putea sa gasesti moldoveni.