| alexalx1234 a întrebat:

Am facut din greșeală o comandă la o mașină de spălat rufe pe eMag si am ales plata prin card bancar. Am anulat comanda, dar apare ca plata este acceptată si am primit mesaj de la Bancpost ca plata a fost procesată. Credeți că am pierdut banii de pe card sau au fost restituiți pe card?

8 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Ai trecut datele cardului, clar ca au facut plata deoarece se mewrge pe consum.dar poti suna si anula comanda

| tril a răspuns:

Pai, daca plata a fost procesata, inseamna ca banii au ajuns in contul celor de la eMag. Incearca sa vorbesti cu ei, sa le explici greseala. Poate fac ei o returnare.

| alexalx1234 explică (pentru cyupaku):

Am vazut ca la statusul comenzii apare ca livrarea este anulată, dar nu stiu daca au fost bagati banii înapoi pe card

| Bondarel99 a răspuns:

Dacă ai anulat comanda banii îți vor fi restituiți in ziua aia sau următoarea zi.
Dacă deja a fost trimis produsul către tine trebuie sa îl refuzi la curier și apoi vei primi banii înapoi dar după câteva zile, pana la 30.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu la faza asta ti ai bătut joc de ei, acum ei ce sa facă? Cum sa faci comenzi din greșeală? Ai 2 ani? Sau aici este vorba de altceva si tu minti.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si de ce nu suni la ei? 021 200.52.00 sau 0722.25.00.00.

| David_Vaduva_1998 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ce-i de la eMAG sau suna la banca unde ai cardul si informeaza-te esti om in toata firea ce naiba ce-i de la eMAG sunt intelegatori la prima abatere Succes

| cyupaku a răspuns (pentru alexalx1234):

Mergi la banca si cere un extras de cont