| wadsdwea2 a întrebat:

Salut. Am comandat ceva de pe Altex si am cateva probleme. Am primit email cum ca comanda a fost anulata dar eu nu am anulat-o. Pe site scrie "plata in asteptare" dar deja mi-au luat banii de pe card. Ce as putea face?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Ceri de la banca un extras de cont, cu plata la Altex.
2. Faci reclamatie la Altex ca n-au livrat marfa platita (dupa minim 5 zile dupa plata).
3. Daca in urmatorele 5 zile dupa reclamatie nu ai primit nici marfa, nici banii, atunci faci plangere la ANPC (Protectia consumatorilor).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Au ei probleme tehnice, sigur vei primii comanda mai ales daca ti au si luat banii.

| Anonimul151 a răspuns:

Cel mai probabil sunt probleme tehnice. Sau, nu au produsul momentan pe stoc și îl vor trimite atunci când îl vor avea fără sa mai plătești.

In caz În care ți au luat banii, cum e deja în acest caz, nu cred că ți au anulat comanda. Poate îți apare doar asa. Pentru mai multe info ar trebui să suni la ei. Și să le explici situația. Iar ei îți vor spune mai multe detalii.

| gigite a răspuns:

Pentru mine au fost belea... si jeguri!