| adela2012 a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o nelamurire. Nu stiu daca e o problema sau asa se intampla la toata lumea. Dupa ce mananc mi se face burta mult mai mare fata de cum o am, asta si in functie de cat mananc, dar chiar si putin de as manca, tot se vede diferenta laughing)). E o problema cu balonarea sau asa vi se intampla si voua? Daca e vorba de balonare, aveti vreo solutie?

2 răspunsuri:
| Laurentiu017 a răspuns:

Esti plina! Dupa ce mananci, se umfla burta, e normal!

| vladv26 a răspuns:

Mananca mai putine fibre la o masa. Alimente bogate in fibre: porumb grau ovaz seminte in / floarea soarelui fasole, nuci. Daca mananciprea multe fibre la o masa te vei balona.