| MonsterManiacs a întrebat:

Hei TPU anul asta o sa merg la o nunta peste 2 saptamani
tot anul asta peste cateva saptamani o sa am banchetu de final de a 8 a
in toamna inca o nunta
cu ce pot sa ma imbrac sa mearga la toate sau ceva pentru nunti si altceva pentru banchet
vazusem o camasa in patratele rosu&negru si pe interior jumate de hanorac si puteam sa ma inchid ori la nasturi ori la fermuaru de la hanorac
va rog spuneti-mi cu ce sa ma imbrac

4 răspunsuri:
| NyKLife a răspuns:

Tu glumesti cu mine?
:O:O hanorac la nunta si la banchet? OMG!
Nu draga, tu trebuie sa fii cea mai frumoasa la banchet! DA?
deci, o sa incerc sa te ajut :TINUTA 1 iti poti lua
o rogie stransa pana in talie si dupa bufanta (mie imi place negru sus si roz pal jos:X)
Daca ai parul lung incretesteti-l si puneti-l pe-o parte..nimic extravagant:)
Asa, am ajuns la pantofi:X
iti poti lua pantofi negri gen:http://img845.imageshack.us/img845/7892/51efa09cce7646e4a36e758.png
Tinuta 2:
i-ati o camasa alba pana la cooate, stramta la coate si in rest bufanta, o rochie corai din materialul asta, si cu modelul asta:http://img193.imageshack.us/img193/7491/cdf192a49a1a4fed8988279.png
PArul drept
Ca accesorii iti iei un fel de pic cu multe paiete pe el sau sclipici sau daca nu gasesti nu-ti mai lua si o bratara cu tinte...cam atat.
Tinuta 3:
O rochie cu imprimeu floral:http://img801.imageshack.us/img801/5439/3b3b1bb11519402a886d973.png
un sacou pe care ti-l ridici pana la umeri alb, un lant lung*auriu in forma de inimioara, mica), bratari de alea stii tu nici tricotate ca-i ocazie dar nici de argin, multe, multe:> si un inel maricel mov.
Ca si geanta o geanta care pica pe umar maronie sidefata.
Tinuta 4:
o rochie bleu cu modelu` asta:http://img88.imageshack.us/img88/6272/243bcbfd658e4ec493a0a4e.png
fara bretele, pana la genunchi. larguta pana in talie dupa aceea stamta dupa aceea inca o data larga.
sa iti pui o curea maro finuta (preferabil fara model, simpla.)
un lant auriu cu talisman din lemn.
Pe o mana sa porti vreo 5 bratari din acelea aurii si pe cealalta mana un ceas alb. si cam atat.
MA doare deja mana, bye. sa-mi dai funda:S

| MonsterManiacs explică (pentru NyKLife):

Mamaaaaaaaaa phoa is baiat
nu merge rochierolling on the floor ma fac ras

| NyKLife a răspuns (pentru MonsterManiacs):

Aoleu,NU POTI SA SCRII SI TU >ADRIAN?
PS:am crezut ca esti fata pentru. ca baietii nu pun intrebari despre"fashion"

| GatitulMiresei a răspuns:

Persoanele care te-au invitat vor aprecia efortul tau de a te imbraca adecvat unei ocazii speciale, cum e nunta sau banchetul.
Cateva idei: http://www.gatitul-miresei.ro/cauta-costum-mire/;
Alege un costum intr-o culoare neutra, ca de exemplu gri sau bleumarin.