| Anilesse a întrebat:

aş vrea sa-mi cumpăr ceva de pe net prin paysafe card iar suma produsului e in euro, iar aparatele de paysafe din România sunt in lei nu euro. Aş vrea să ştiu daca se poate face plata in conditiile astea deoarece eu aş avea de plătit 10 euro. asta fiind undeva prin jurul sumei de 45 lei. iar aparatele noastre au doar 25-50-100 lei etc. Aş putea face plata ştiind ca suma nu e exact aceaşi si e in lei nu euro?

Răspuns Câştigător
| mamBoItaliano a răspuns:

Hmm, daca vrei sa platesti 10 euro te duci si iei paysafe de 50 lei, iar restul vor ramane in acel cod (5, 4 lei, depinde de cursul valutar).
Acesti lei, la randul lor, ii poti tine pentru a completa alte plati pe care le vei face in viitor cu paysafecard sau. nu stiu, cred ca intelegi ce zic big grin