| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU! De ceva timp urmăresc o cântăreață de muzica populară care a născut recent. Încă de dinainte sa nască, primea lucruri gratis de la diferite pagini care doreau sa le crească numărul de urmăritori iar ea le promova. După ce copilul s-a născut a început sa ii facă poze in acele hăinuțe și sa le dea tag și sa spună cât de minunate sunt. Mi se pare ca a făcut o reala afacere cu copilul ei. Adică nu trec 2 postări in care ea sa nu promoveze ceva. Mai mascat, mai pe față, ea tot le promovează. La unele pune ad la altele nu.
Am văzut ca a dat deja 2 coduri la About You de 20% reducere. Știu ca primești o anumită suma de bani pe fiecare comandă care conține codul tău. Știe cineva cam cât valorează fiecare comandă cu cod? (știu ca Adelina Pestrițu a dat pentru Tricia, un magazin de bijuterii. Cei de la Tricia aveau programul acesta prin care îți poți face cod personal direct la ei pe pagina și primeai de exemplu 10 lei pentru fiecare comanda făcută cu codul tău).
Nu e hate, nu am nimic personal cu ea, doar sunt curioasa cam cât câștigă pe comandă. Fără răutăți va rog! Mulțumesc!

1 răspuns:
| RalucaRalu2 a răspuns:

Să știi că mulți fac asa. În special vedetele. Ar trebui să fii destul de cunsocut sau sa fii admin într-un grup cu multi membrii ca sa poti faci asta. Parerea mea. Nu stiu sa iti zic exact cat castiga pe comanda. Probabil suma e diferita in functie de cei cu care colaborează.