| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Trebuia sa-mi ajunga azi un colet de la dpd(firma de curierat) si nu o ajuns si ii ora 7. Numarul pe care il au ii de ala cu robot. Imi trebuie coletul neaparat pana maine, ce trebuie sa fac?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde cand ai facut comanda.

| Anonim5695 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu conteaza, am primit mesaj de la ei ca ajunge azi

| haileewatson a răspuns (pentru Anonim5695):

Poate intarzie. Odata am primit un colet la 8 seara. Trebuie sa exista un chat sau un numar fara robot, cauta pe site-ul oficial sau Facebook.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim5695):

Este 19,20. Ma cam indoiesc sa-ti mai vina azi.

| newaccountbye a răspuns (pentru Anonim5695):

Ajunge 100%, cât de târziu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi poate ei ti l au trimis la easybox sunt cutii speciale in care sosesc comenzi de pe Emag si alte site uri.

| Anonim5695 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu. Comanda e pe berhska. Nu e pus la easybox, si daca ar fi fost, as fi fost anuntata

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonim5695):

Ia legatura cu magazinul si vezi din ce cauza nu ti a venit coletul, ei curierul vin dimineata pana in ora 13, ai platit comanda online?

| Anonim5695 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonim5695):

Astazi numai vine niciun curier asta e clar, si de obicei curierul te sună pe mobil cand este in zona ta si i ti spune in 10 minute sau in 15 minute vine comanda dv sunteti acasa? Si atunci ai garantia ca vine. Daca nu te a sunat si nu ai primit mesaj de la ei cu statusul comenzii si numar AWB atunci suna la Bershca si vezi pe ce ai dat banii, esti din Bucuresti? Ce varsta ai?

| Anonim5695 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am primit mesaj de la ei ca ajunge azi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonim5695):

Asta inseamna ca ajunge maine, azi a avut multe comenzi de livrat si el asa spera ca se incadreaza in timp si ajunge si la tine, ma mir sa lucreze ei pana la ora 22.

| doctorandus a răspuns:

Foloseste DPD Predict.

Daca e pachet mic, il vor pune in cutia postala.

| omuletulofficial a răspuns:

Cel mai probabil o sa ajunga mai tarziu, nu dispera inca, de obicei si la 19:40 mai fac livreari, daca nu, sa suni maine la 8 dimineata, probabil te-au reprogramat automat pentru a doua zi

| Anonim5695 a răspuns (pentru omuletulofficial):

Nu stiu unde sa sun ca nu am primit nr. Numarul care ii e de ala de imi intra robotul

| Bula a răspuns (pentru Anonim5695):

Fii atent la ce spune robotul!
Multe firme au robot pe linia telefonica, la care trebuie sa apesi diferite, in functie de unde doresti sa vorbesti.