| Maxxxi a întrebat:

Hei.
Vreau sa fac o comanda pe eMAG si nu am înțeles ceva.
Știti ca atunci când faci o comanda trebuie sa plătești transportul. Daca vreau sa iau produsul direct din showroom din Iași trebuie sa mai plătesc transportul?
Am ales aceasta opțiune dar vad ca rămâne ca si cum tot ar trebui sa plătesc transportul.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca produsul este pe stocul eMag, atunci nu trebuie sa platesti transportul.
Daca nu, atunc trebuie sa platesti acelasi taxa de transport ca si pentru dus pana la tine acasa.

| Holiday a răspuns:

Probabil produsul nu este livrat direct de Emag, ci de un partener. Vezi ca la fiecare produs scrie de cine e vandut.

| Bizon95 a răspuns:

Cauta "vandut de..." in pagina produsului

daca e vandut de eMAG atunci nu ai nici o treaba cu transportul daca il ridici din showroom

daca nu e, atunci mai bine il pui sa iti vina direct acasa, ce rost mai are sa te mai duci la showroom

daca ai dubii, da telefon la eMAG, au suport non-stop

| BogdanM275 a răspuns:

Daca produsul nu este vandut de eMAG atunci transportul trebuie platit.

| AnonimulFox a răspuns:

Da deoarece nu eMAG îți transporta produs și o firma partenera și te costa transportu pana la ei