| CotiTza a întrebat:

Heiuu am comandat de pe aliexpress stau de 2 3 saptamani scrie la trak order The item has arrived in the country of destination. Trebui sa scrie si delivered sau a ajuns?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ajungea nu crezi ca-l primeai?
Din pacate, Posta romana nu are legaturi electronice cu alta tara de unde soseste pachetul, asa ca, iti prezinta istoricul pana la intrarea in tara si aici este chestie de zile sa-l primesti acasa, sau sa fii nevoita sa mergi la posta ori vama sa-l ridici.

| mihai69 a răspuns:

O să scrie „delivered" după ce onor „Poșta Română" va comunica celor care au trimis pachetul că l-a predat la destinatar (adică ție).
Acum probabil pachetul tău zace prin centrul de primire a trimiterilor din străinătate. Nefiind din țările UE, trebuie inspectat, vămuit și abia pe urmă îl primești.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Da, trebuie. Daca a ajuns in tara asta nu inseamna si ca a ajuns la destinatar...

| PeFuga a răspuns:

Delivered scrie dupa ce il primesti tu. Mie mi s-a întâmplat sa dureze chiar si o luna pana sa il primea din momentul in care pe site scria ca a ajuns in tara. Din păcate posta romana se misca foarte greu...

| Alicezzz a răspuns:

Daca nu ai primit coletu acasa, mergi la posta si intreaba.dar din momentul sosiri coletului in tara cam in 7 zile ar tr sa iti vina acasa. Nu stiu cum functioneaza exact in Ro. Eu in Dk le primesc la usa daca e voluminos sau in posta de la intrare daca este mic si doar daca nu sunt acasa si coletul este mare atunci imi lasa tiket in posta sa merg la oficiu postal sa il ridic. Nu uita sa urmaresti perioada de protectie sa nu expire si tu sa nu fi primit coletul.ca sa ai timp sa deschizi disputa sa iti restituie bani. Bafta

| xYonasuper a răspuns:

Da,trebuie sa scrie delivered