| blue2041 a întrebat:

Hello! Am si eu o mica problema.Peste putin timp voi pleca in Grecia cu scoala si as vrea sa imi iau niste haine de acolo.Stiti cumva cum sunt preturile la haine in mall? Am auzit ca mancarea si bautura sunt putin mai scumpe.

3 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin "scumpe", dar da, pentru buzunarul romanului de rand, sunt destul de scumpe. Sunt preturi in conformitate cu salariile lor. Si hainele sunt cam scumpe pentru ca e inceput de sezon. Perioadele reducerilor (adica in primavara si pe la sfarsitul lui august) sunt singurele perioade cand ai sanse sa prinzi preturi foarte mici si sa ti se renteze sa iei haine de acolo. In rest, mai bine iti iei de la noi din tara, ca tot un drac e.

| blue2041 explică:

Avand in vedere ca locuiesc intr-un oras mic o sa profit de calatorie si o sa imi cumpar cate ceva, cat imi permite buzunarultongue

| blue2041 explică:

Ma gandesc la preturi in comparatie cu cele de la noi si ma gandesc totusi ca doar sunt firme mari si au cam aceleasi preturi peste tot.