| dariusescu a întrebat:

Hello, pot sa returnez un produs de pe eMAG daca nu mai am ambalajul? Am cumparat un incarcator pentru iphone dar mi-a degradat bateria foarte repede si imi incalzeste telefonul, il mai pot returna?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Da, ar trebui sa il poti returna daca il vei contacta pe eMAG. Ar trebui sa ai in vedere ca exista anumite termeni si conditii care se aplica returnarilor de produse, cum ar fi faptul ca produsul trebuie sa fie in aceeasi stare in care a fost livrat si sa nu fi fost utilizat in mod inadecvat. Daca produsul tau prezinta probleme, ar trebui sa ai in vedere sa il returnezi prin intermediul garantiei. Este posibil ca eMAG sa iti solicite sa le furnizezi informatii suplimentare despre produsul tau, precum numarul de serie, inainte de a lua o decizie cu privire la returnarea lui. Este recomandat sa contactezi eMAG prin intermediul unei metode de contact oficiale, cum ar fi formularul de contact din site-ul lor sau prin intermediul unui operator de suport clienti, pentru a discuta optiunile tale