| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Hello, TpU! Imi puteti spune un magazin care poate schimba ora ceasului electronic de mână din Braşov?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la orice service (ăia de inlocuiesc bateriile la ceas) și te ajută ăia

| Catrice a răspuns:

Nici ora nu mai stim sa o schimbam...cum s-a ajuns cu tehnologia sad

| SporeBox a răspuns:

Dar o poti schimba si singura, fara sa le mai dai lor banii. Daca ai smart watch intra in meniul aplicatiilor si du-te la setari. Nu stiu cum arata la tine dar ar trebui sa fie pe acolo data si ora si o pui tu. Sper ca te-am ajutat

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru SporeBox):

Eu am un ceas care afişează ora cand il apas pe ecran, nu are niciun buton pe margini, si cand apas de mai multe ori pe ecran arata si secundele si data, doar ca nu pot sa setez ora. Am incercat sa țin apasat, dar nici asta nu mergea. Asta este singura solutie.

| nicu991 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Ceasul ala are si el un model, o serie de fabrica. Sigur exista manual de utilizare pentru el, ca doar nu e cazut din spatiu si are tehnologie extraterestră.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru nicu991):

Stiu, doar ca l-am primit de la o prietena fara manual. E la mana a doua. Doar spuneti-mi un magazin la care sa ma duc, fiindca nu stiu cum sa-l setez.

| nicu991 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Nu conteaza ca l-ai primit. Pe el trebuie sa fie pansonat modelul sau serial number-ul. Uita-te bine, de obicei este pe capacul din spate.

| SporeBox a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Pai dupa cum ai explicat inteleg ca nu are un meniu al setarilor sau butoane pe margini de unde sa ii reglezi ora. In cazul asta imi pare rau dar nu pot sa te ajut pentru ca nu sunt din Brasov. Probabil are un mecanism in interior de unde sa il ajustezi. Sper ca ti-a recomandat cineva in raspunsurile anterioare o persoana din orasul tau care se pricepe. O idee de-a mea ar fi sa intrebi la un gsm daca gasesti in Brasov. In orasul meu mai treceam la magazinul de suveniruri din Carrefour ca sa schimb bateriile ceasurilor. Sau poate se pricepe cineva din magazinul de unde l-ai luat.