| Rania13 a întrebat:

Help! Cum pot face cont pe site-ul chinezesc taobao.com? Stie cineva daca au free shipping in RO?

Răspuns Câştigător
| Bybanu a răspuns:

Nu prea poti, trebuie sa adaugi tara si Romania nu are, pe urma trebuie numar de telefon ca sa iti trimita un cod, dar cum nu merge tara nu merge nici telefon!

http://i.imgur.com/exTFVvJ.png

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ai patru optiuni:

1. Inveti chineza (mandarina)
2. Te chinui din greu cu translatorul de la translate.google.com
3. Cauti un addon pentru chrome pentru taobao.com
4. Folosesti aliexpress.com (versiunea sora)

| Rania13 explică (pentru cristimihailov):

Aliexpress are preturi mai mari si pe taobao sunt mai multe produse replici si sunt destul de multe fb cu produse contrafacute aduse din china, ei cum fac sa le aduca in tara? Am inteles ca taobao livreaza in Moldova