| Danybella a întrebat:

Hey cum i-as putea convinge pe parintii mei sa-mi ia un iphone 5s? Ei zic (ca) nu-mi iau iphone pentru ca nu vreau sa mi se intample ceva (in sensul de : Sa nu-mi de-a cineva in cap sau sa ma bata ) am incercat sa-i conving spunandu-le ca voi avea grija de el. In momentul acesta am un telefon de un an (fix) si e naspa ( Nokia lumia 635 ) nu are nici camera pe fata si nici blitz iar colegii mei rad de mine si mi-e putin rusine ca majoritatea au iphone (4, 4s,5,5s). Intradevar stam un pic cam prost cu banii. Va rog ajutati-ma! Dau funda pentru cel mai bun raspuns! Multumesc!
P.S mai am trei luni pana sa fac 11 ani.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Isuse cristoase, la 10 ani vrei telefon performant? Au dreptate parintii tai, de ce, sa manaci bataie si sa ti-l si fure?
Incearca sa fii intelegator ca printii tai au si probleme cu banii si nu pot sa nu-ti mai dea de mancare 1 luna ca sa-ti cumpere telefon performant, doar pentru ca rad copilasii ceilalti de tine.
Daca ti-ai iubii parintii, i-ai intelege si celor care rad de tine, le-as spune ca nu asa se procedeaza cu un prieten adevarat, ca nu razi de el cand este in necaz, ci il ajuti si-l intelegi.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ooo pisi nu poate face selfiuri la 10 anisori ca nu are iphone...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iau apararea nimanui.
Nu iti lua telefon de pe acum de ala la 35 mil.
Traieste cu altceva.
Eu am iPhone si crede-ma ca e vai de steaua lui laughing Nu recomand.
Ia-ti pentru inceput un s1 sau s2 la 200-300 lei de pe olx.