| rxbies a întrebat:

Hey guys! Intrebare foarte jenanta… imi doresc sa comand ceva de pe eBay, fara stiinta mamei mele, care e foarte stricta si nu ar fi de acord cu asta. Comanda va fi facuta pe banii mei normal, nu sunt de acord cu copiii care folosesc cardul parintilor pe ascuns, dar am o singura problema: coletul poate fi ridicat de la oficiul postal? A mai fost cineva in situatia mea? Pentru ca daca imi introduc adresa, cu siguranta mama va fi cea care imi va ridica coletul cat timp eu voi fi la scoala si nu imi doresc asta lmao. Tin sa menționez ca nu vreau sa comand nimic ilegal… dar ea e in general cam împotriva comenzilor online. Multumesc! (:

(scuze daca am ales categoria gresita, dar habar nu am pe care sa o aleg)

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te sfatuiesc sa ii spui mamei tale adevarul, sa ii explici frumos ca atat timp cat esti atent/a si dai dovada de responsabilitate nu se intampla nimic rau comandand de pe internet.Iar daca da, nu e nicio tragedie, tot patitul invata, plus ca sunt banii tai si te va motiva sa fii mai cu bagare de seama pe viitor.Cand te vede cu acel obiect ce ai de gand sa-i zici?

| rxbies explică (pentru dullcat):

Update! am vorbit intr-un final cu ea si habar n am cum dar am reusit sa o conving!

| dullcat a răspuns (pentru rxbies):

Super.Uite ca se poate si frumos, transparent, doar cu vorba! Ah si mersi pentru funda.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Comanzi la un coleg acasa.
chiar si la posta daca e tot vine avizul

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Ce comanzi atat de important si de jenant in acelasi timp, incat sa nu poti vorbi cu parintii tai?

| rxbies explică (pentru LePapillonSurvivant):

Nu e neaparat ce comand, dar mama nu se impaca cu comandarea produselor de pe internet prea tare?‍♀️