| stefy9175 a întrebat:

Hey TPU! Am vazut ca exista un site https://www.nikeromaniai.com/ care ar fi un outlet.Am gasit perechi de nike air force 1 la aprox 300 lei.Credeți ca este legit? Cu toate ca este un outlet si stiu ca produsele costa mai putin, numele "romaniai" nu imi inspira incredere.

Răspuns Câştigător
| AndrewSynatra a răspuns:

Dacă dai un search pe google "nike Romania", primul website nu este acesta. El apare un pic mai jos, cu headline-ul următor:
"Nike Outlet Romania, Adidasi Nike De Vanzare Ieftini."
Acum, mie unul imi vine greu să cred că un brand ca nike ar pune în titlul site ului lor Adidași de vânzare ieftini.

Imediat sub titlu apare si descrierea:
"Nike Outlet Romania - Incaltaminte Sport Online Reduceri. Reduceri De 50%. Transport Gratuit. ...La Preturi Incredibil De Mici, Prinde Reducerile Zilnice!", unde iar apare la prețuri incredibil de mici.
Nu știu de tine, dar mie deja mi se pare incredibil de suspicios happy(

In partea de jos a site ului apare țara România, însă nu o poți schimba, la fel ca pe site ul oficial nike.
Mai mult, dacă apeși pe logo-ul Facebook, nu vei ajunge pe niciun fel de pagină de Facebook, ci te va trimite direct la o postare nouă, astfel încât tu poți doar posta link-ul către acest site, făcându-le reclamă.

Părerea mea este că site-ul e un fake, unul destul de bun chiar.

| ALE2828 a răspuns (pentru AndrewSynatra):

Nu comandati ca e fake din pacate eu am patit si veac nu mi-a ajuns adidasii si miau retras banii

1 răspuns: