| Sldushsh a întrebat:

Hey TPU. Daca eu comand o pereche de adidasi de pe net si cand acestia imi sunt livrati constat la deschiderea la livrare ca produsul din cutie nu este ce am comandat, iar eu informez curierul in legatura cu asta si acesta imi cere sa platesc transportul, ce ar trebui sa fac? Sa platesc pentru greseala lor?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Plătești și faci retur. Curierul trebuie sa ia banii pe colet, el nu are de ales.

| Sqx a răspuns:

Eu zic sa nu plătești, le zici ca nu platesti nimic pai ce e asta bataie de joc sa iti aduca altii adidași, e vina lor! ori iti aduc alți ori nu le dai nimic eu asa gândesc!