| Angela_Maria_2001 a întrebat:

Heyy. A cumparat cineva de pe DressLily? Sunt taxe de livrare in Romania, mari? Pe site preturile sunt in dolari deci cred ca din SUA livreaza. Preturile sunt destul de ok doar ca nu stiu. Cum o sa imi livreze pachetul? Prin curieri sau prin posta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu am cumparat de pe dresslily, de mai multe ori.
La cumparaturile si transporturile internationale nu se folosesc curieri, fiindca ar costa enorm un asemenea transport, ori ei trimit marfa din China cu cel mai ieftin serviciu postal, ajungand ce-i drept in cateva saptamani.

Transportul este gratis daca cumperi de peste $100, cel putin asa scrie pe site-ul meu australian, de unde obisnuiesc sa cumpar.

Daca esti cumparator nou, ti se face un discount de 15%.
Marfa este frumoasa, dar nu (prea) calitativa.

Plata se face cu credit card, debit card sau paypal.
https://www.dresslily.com/m-article-id-29.htm

Vezi ca plata transportului difera in functie de volumul de cumparare. Aici ai mai mulet detalii:
https://www.dresslily.com/m-article-id-39.htm

Am avut chiar neplacerea sa primesc o pereche de pantofi care erau mult mai mari, pentru ca masurile lor nu erau corect specificate in chartul lor si i-am contactat sa-i schimbe.
Au spus ca dureaza prea mult sa primeasca pachetul inapoi si apoi ma costa pe mine trimisul in China, ca atare, au propus sa-mi dea banii pe pantofi, dar nu in bani ci un "credite" pentru magazinul lor.
Acel credit a intrat in "DressLily Wallet" (contul care il am eu pe Dresslily) si alta daca cand am cumparat, l-am folosit.

1 răspuns: