| Sophieka a întrebat:

In cat timp v-au ajuns comenzile de pe site-ul Shein?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Prima mea comanda in septembrie 2022 in 5 zile și restul in fiecare luna comandând cam in 7-13 zile lucrătoare.

| TheGentleman a răspuns:

Mai bine iei din europa. Așa scapi de vama și poșta română care pot da bătăi de cap

| Sophieka explică (pentru TheGentleman):

Cred ca au depozite si in Europa de unde trimit coletele.

Legat de vama si posta...Da. Cu posta e cum e, dar la vama era cu ani in urma, poate e si acum, un gu*noi de asa zis controlor vames care m-a facut sa nu mai doresc sa achizitionez dinafara europei din cauza nesimtirii lui.

Pacat. Daca am fi oameni, totul ar fi mai bine si mai usor.

Multumesc de raspuns.

| MihaelaDart a răspuns (pentru TheGentleman):

Pentru a nu avea probleme cu taxele vamale împarți comanda in doua.

| ayannn a răspuns:

Vreo 11 zile, de obicei dureaza in jur de 2 saptamani.

| Sophieka explică (pentru ayannn):

Multumesc. Esti multumit de produse?
Ti-au ajuns repede. Unora le ajunge in 3-6 saptamani.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Sophieka):

Nu exista pe Shein in 3-6 săptămâni, ci doar 11-14 zile lucrătoare. Daca se întârzie comanda din anumite motive se anunță centrul de asistență pe aplicație și se restituie banii rapid in zilele următoare în cont ori pe wallet in aplicație.
Doar pe AliExpress, Wish, Joom acolo vin comenzile mult mai greu.
Shein și Temu au aceeași livrarea între 11-14 zile lucrătoare.