| SefTPU a întrebat:

In ce tari se produc produsele adidas original?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vietnam, Indonezia, India, si China.
Adidas in esenta, este de origine germana, denumirea vine de la Adolf Dasler, pe scurt "adidas".
Colectia "Original" adica cea cu trifoi, este marca celebra, si primul logo al firmei. Exista si unele produse faqcute in Germania, dar sunt foarte rare. Pentru majoritatea se comercializeaza cele din Asia

| SefTPU explică (pentru anonim_4396):

Philipine, cambogdia astea nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SefTPU):

Posibil sa fie si astea. Eu ti le-am zis pe cele mai intalnite. Am si eu acasa vreo cateva articole de imbracaminte " cu floarea" si erau facute in tarile pe care ti le-am enumerat. In orce caz, toate sunt facute in Asia, pentru ca mana de lucru este ieftina, si pentru ca materia prima e aproape moaca.

7 răspunsuri:
| andrw1929 a răspuns:

Vietnam, Indonezia, India

| ONElena11 a răspuns:

Vietnam, Indonezia, India, fabrica din China s-a inchis din cate am auzit.

| ShopSport a răspuns:

Ar fi o lista mult prea lunga sa o expunem aici. Inclusiv in Romania exista "fabrici". Adidas produce in foarte multe tari, avand diverse colaborari cu firme mai mici sau mai mari, dar si fabrici proprii. Astfel, puteti verifica lista celor ce produc pentru Adidas aici (update in mai 2013):

http://www.adidas-group.com/......y_List.pdf

| lol5755 a răspuns:

America

| Doinita_Tudor_1974 a răspuns:

Adidas este o companie multinatonala cu sediu in Germania.