| chocolate3755 a întrebat:

In curind va fi ziua de nastere a unei prietene, va implini 12 ani.habar nu am ce sa ii ofer, ma puteti ajuta?

12 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Tu iti cunosti cel mai bine prietena, trebuie sa stii ce ii place. Daca ar fi dupa mine, i-as lua o bijuterie (cercei, o bratara sau un pandantiv din acela cu doua parti pe care scrie "best friends" - e si asta un mod de a-ti dovedi prietenia), cosmetice (de care stii ca foloseste, dar ai in vedere si tipul ei de ten), produse de machiaj (ceva mai slab, ca nu are decat 13 ani totusi, gen luciu de buze, un fard mai deshis, oja). Daca ii place sa citeasca, i-ai niste carti. Sau, daca e genul ingrijit care se duce periodic la salon, fa-i o programare la o tunsoare/manichiura/pedichiura/tratament cosmetic etc.

| YoYoXoXoXD a răspuns:

Ai putea să îi iei :
~o felicitare
~un breloc cu numele ei sau cu zodia
~o cutie cu bombonele de ciocolată
~o brăţară de argint sau un inel
~o bluză sau un tricou personalizate
~un parfum dulceee
~o trusă de machiaj pentru fete
~un ursuleţ de pluş pufooos.
Şi nelipsitul buchet de flori... Îţi recomand crinii deoarece sunt deosebiţi şi frumos parfumaţi.
:*

| AmberMyth1 a răspuns:

Ai putea sa ii oferi ceva de imbracat [ o rochita, o bluza, fusta etc ], si ceva care sa ii aminteasca de tine [ un cosulet, o cana etc ]... NU UITA DE FELICITARE - ESTE ESENTIALA!winking
Fundita?batting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| Maya. a răspuns:

Un tricou, un lantisor de argint cu un pandantiv simplu. 2 bilete la filmul preferat etc.:* succes si la multi ani pentru prietena ta.

| Oana_5036 a răspuns:

Ii poti da ceva de imbracat. Daca colectioneaza ceva, de ex. pietre cu zodii ii poti oferii cateva.Nu stiu.Totul e sa te hotarasti sa mergi la cumparaturi, intri in mall, sau altundeva si vezi ce i-ar placea...De ex. UN PARFUM, o bijuterie. Ii poti face pe comanda un tricou cu voi doua, cu ea sau cu cantaretul sau actorul ei preferat.Depinde ce ii place.De exemplu, prietena mea a implinit 11 ani, si, fiindca nu e prea matura, fiecare coleg i-a luat cate un webkinz, o carte si o rochie sau un tricou...vezi u! sper ca ti-am fost de ajutor! fundita?

| amyiceprincess a răspuns:

Un urs mareee, un jurnal si un joc, poate twister

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-mi prea iau haine albe pentru ca mai merg prin parc unde e mult praf la petreceri se pateaza repede si se murdaresc prea vizibil.de obicei cumpar haine verzi sau mov albastru mai ales pentru ca imi place si este o culoare care imi place sa o port mai inchisa orice persoana are culoarea lui in functie de ten par eu am tenul deschis la culoare si parul saten deschis.parul meu se schimba in functie de anotimp cand e cald e din ce in ce mai deschis catre roscat si iarna se inchide pana la negru foarte inchis.imi sta foarte bine in roz si in nuantele inchise de albastru. fetelor cu parul blond le sta bine in culori inchise in vernil sau albastru metalic parul negru:ceva cachi gen militaresc sau crem(ori galben)parul roscat:hmmmm eu vara cand mi se inroseste parul evit sa port haine rosii sau roz pentru ca as arata ca o sorcova nu purta niciodata haine de culoarea parului tenului sau vopselei de pe unghii. daca esti satena ar fi bine sa porti culori variate cum ar fi portocaliul sau verdele.
daca ai tenul deschis poarta albastru inchis sau potrivit la nuanta. tenul masliniu se potriveste perfect cu movul sau cu cachiul daca ai tenul galben ar trebui sa porti ceva deschis cum ar fi bleul sau albul dar ai grija sa nu te murdaresti deoarece petele sunt foarte vizibile pe alb. daca ai tenul negricios poti purta culori potrivite... nu inchise sau deschise, POTRIVITE nuante variate de portocaliu sau mov.combina culorile dar nu exagera si evita sa porti alb sau rosu

I-ai si tu ceva care crezi ca i-ar trebui din lista de mai sus:*

Sa ma informezi si pe mine despre ce i-ai luat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriei oscrisoare si roag-o pe mama ta sa ti daie 20 de lei.

| Lovedove222 a răspuns:

Ii poti ofera o bluza ...sau o pereche de cercei un parfum sau chiar un joc. daca ii cunosti gusturile o sa iti fie foarte usor

| Alesha a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa ii iei ceva sa tina minte. nu stiu. un suvenir frumos.
Pararea meawinking

| elena99girl a răspuns:

Buna! depinde de stilul ei :daca e in pas cu moda i`ai o bratara draguta, daca e mai timida un maimutoi si daca e stiulu mai,, sport`` i`ai ceva dragut de imbracat sper ca te-am ajutat :X fundita?:X