| Cristian2003 a întrebat:

La Altex gasesc produse la acelasi pret ca pe site-ul sau?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa fie variabile, daca e mai ieftin online se mai adauga taxele de transport si se ajunge la pretul din magazin.

| SonicAndrei a răspuns:

Asta e o întrebare de baraj. Răspunsul e „Nu", chiar dacă nu e logic. Chiar un angajat Altex mi-a spus că „Altex.ro" e un magazin, iar magazinul Altex (din mall, de pe stradă etc...) e alt magazin după ce am observat că prețul unui produs de pe site era diferit față de cel de pe raft. Pe site era reducere 30 de lei plus o husă cadou, pe raft era prețul identic cu tot cu reducere și fără cadou. Chestia a fost că la casă produsul a costat exact cât pe site (dar fără cadou). Rezultă că prețurile se actualizează și în magazine, chiar dacă pe raft e alt preț decât ce este pe site.

În general, prețurile sunt la fel ca pe site, dar nu întotdeauna.

| DataSoft a răspuns:

Cam da..numai daca nu scrie la vreun produs reducere sau discount numai daca il cumperi online.

| angemon500 a răspuns:

Da, normal

| naturecountess26 a răspuns:

Da...ar trebui sa fie aceleasi preturi desi mi se pare ca mai paltesti si taxa de transport daca cumperi online...nu stiu sigur

| BogdanAD a răspuns:

Da,fix aceleasi.