| Radandam a întrebat:

La eMAG dacă comanzi mai multe produse, de exemplu am comandat de 370 de lei și mi-a adăugat 170 de lei transport. Transportul nu trebuie sa fie gratis? Sau de cât trebuie sa comanzi sa fie gratis?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu stiu produse ai comandat tu de ai reusit performanta asta ca la o valoare de 370 de lei sa fie transportul 170 de lei, ai luat 50 de nimicuri si ai de platit transport pentru fiecare in parte?
Asta pentru ca nu ai comandat de la eMAG ci de la parteneri din market

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ai comandat produse de la parteneri diferiti

| Radandam explică (pentru suntserios):

Și dacă sunt de la parteneri diferiți ce dacă? Care partener cumprinde cea mai larga gama de produse?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radandam):

Pai tu comanzi de la firme diferite. eMAG e doar site-ul

| suntserios a răspuns (pentru Radandam):

Pai e ca si cum ai cumpara de la magazine online.
emagul ca si magazin are are cele mai multe produse

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai numarul lor de telefon suna i si ei i ti vor spune de ce ti au adaugat cei 170 lei, nu este gratuit transportul este plătit de tine ca cumpărator, doar fan curierul din ce sa traiasca si el? Ei sunt plătit de catre client cand vin la adresă cu comanda, doar tu sa i intrebi pe cei de la Emag de ce ai de platit 170 lei transport.

| Frank51 a răspuns:

Comandă de la aceeași firmă dacă vrei transport ieftin.

| NLS a răspuns:

Cand te uiti la articolele adaugate in cos, in partea stanga iti va arata si magazinul de unde va fi livrat produsul.
Fiecare magazin partener are o taxa de transport.
Aceasta poate sa difere, in functie de produsul cumparat.
Nu e o regula, insa daca cumperi un produs mai voluminos, sau cu greutate mai mare, gen pompa, aparat de sudura, etc, taxa de transport va fi intre 35 si 50 de Ron, in timp ce pentru alte articole transportul e mai putin, de exemplu 18-25 Ron.

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DK6K6DMBM/

Vândut și livrat de: Game Supply

deci, daca ai luat de la 10 vanzatori, fiecare ti-a pus transport la produsele lor

transportul e gratuit NUMAI la anumite produse si NUMAI daca vanzatorul alege sa faca asa o promotie, nu e automat in nici un fel

cea mai larga varietate de produse sunt alea vandute chiar de eMAG

| cfrtobias a răspuns:

La eMAG doar la telefoane scumpe sau care vor ei e gratis parca, odata tot plateai transport oricum, da cum zice suntserios probabil ai cumparat si de la parteneri diferiti

| NunuNini a răspuns:

Nu am vazut ca la eMag sa fie transport gratis vreodata la ceva.

| AlinTanase a răspuns:

Doar unele produse au transport gratuit, dacă ai eMag geniu pui la acel produs pe care îl cauți filtrul geniu