| Zsolt15 a întrebat:

Merita sa dai precomanda la noul galaxy watch active,am citit ca poate sa iti ea tensiunea(sa ai o idee nu precis) dar pe eMAG nu e specificat,este adverat?
Si un astfel de ceas ce poate face?
(Explicati mai de inteles pentru mama ca ea vrea sa isi cumpere, si nu intelege bine tehnologia)

1 răspuns:
| venividivici2017 a răspuns:

Practic este acelasi ceas ca Galaxy Watch.Doar un look diferit,ceva mai apropiat de Apple Watch, o baterie mai slaba.
Acest ceas iti monitorizeaza somnul, pulsul. Poti initia si raspunde la apeluri prin bluetooth, citi mesaje, notificari.Iti detecteaza mersul, alergatul iar apoi iti inregistreaza traseul cu distanta, pasi, viteza samd.Cateva activitati de sala, dar care nu sunt recunoscute automat ca, exemplu, Huawei Watch 2. Poti stoca si asculta muzica, memorie interna de 4GB.Este dotat cu difuzor, dar poti reda muzica si prin bluetooth.Bateria in schimb este cam slaba.O zi sau doua in functie de utilizare.