| Marius_Marius_1997_AVLB a întrebat:

eu doresc sa imi cumpar Samsung galaxy watch active, doar ca pretul original este de 200$ aduca cam 850 de lei de ce pe eMAG este 1200 de lei la precomanda?
O sa scada la 800 de lei sau nu dupa ce se lanseaza?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Da vina pe TVA in primul rand (daca e 24% sau cat e). 200$ + taxe de adus import/export + tva ...deja ajungi la 1050-1100 (oricum iti dai seama ca ei probabil il prind la un pret si mai mic, dar totusi). Fiecare isi face ideea/marja de profit in functie de cat "estimeaza/doreste/vrea".

5 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Pretul original din state e mult sub pretul la care ajunge in RO
iar 250eu nu e deloc exagerat
iar de scazut, SIGUR scade, intrebarea e cat de repede

| Rd79 a răspuns:

Cauta si tu pe OLX, nu cumpara chestii scumpe de pe eMAG.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Rd79):

Un produs care inca nu s-a lansat (precomanda ce crezi tu ca inseamna) nu apare pe OLX prea curand

| Rd79 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Sfatul era generic. Daca nu s-a lansat nu o sa-l gasesti (fizic) nici pe eMAG. Dupa ce e lansat o sa fie si pe OLX.

| tdy a răspuns:

O sa scadă Te asigur.
Si eu astept sa pice pretul si dupa o sa il comand, trebuie doar sa ai răbdare sau daca ai prea multi bani si esti nerăbdător poti sa il comanzi de acum.