| User252426 a întrebat:

Mi-au blocat contul de Instagram, m-au pus să îl confirm prin email etc și gata am schimbat parola. Faptul că m-am logat într-o aplicație a dus la asta. Dar treaba este că dacă nu dai parola nu te blochează. Așa și cu naizop.com (de unde iei followerși). Nu tu îi bagi, este o chestie mai complicată cu ads uri și etc care merge foarte bine și ieftin). Merită să fac asta? Să i-au de exemplu 500K followerși?

27 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Naga banii, apoi vei vedea cum functioneaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, tu o cauti cu lumanarea!
Ti-au blocat odata contul pentru o ilegalitate cand deja te contraziceai cu mine ca nu se va intampla asta, dar uite ca s-a intamplat!
Totusi, acum dupa ce ai avut contul blocat, tot greseala aia vrei sa o faci? Chiar nu ai invatat nimic din ea?
Evident ca a doua oara ti-l vor bloca de tot, fara sanse sa ti-l deblocheze, fiindca dovedesti ca persisti in ilegalitati.

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

Este indetectabil. Îți intră maxim 1000 de urmăritori pe zi. Și nu cere parola. Îți bagă ei. Și eu îți pot băga ție și tu să nu ai nicio vină, asta o să fac eu cu VPN de Rusia și o să bag iar la contestație spun că nu știu de unde sunt followerși și că poate mi-au dat follow ei

| Violleta2022 a răspuns (pentru User252426):

Deci nu ai invatat nimic din greseala facuta acum 3 zile care te-a costat blocarea temporara.
Sa vezi cum este sa fii blocat defintiv... fiindca asta va fi pasul urmator!

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

Nu m-a blocat acum 3 zile. Azi m-a blocat temporar cum că mi-au compromis contul sau nu stiu ce și să îl verific cu telefonul sau email și să schimb parola.

Faza cu followerși este indetectabilă, am întrebat pe cineva ce lucrează la Instagram și mi-a spus ce să scriu în contestațiile de deblocare. Și a spus că este indetectabilă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru User252426):

Hai sa vedem daca te mai deblocheaza!

Si faza cu cumpararea ilegala de followersi, ramane ilegala si este detectabila, pentru ca sunt sisteme care observa un flux imens de useri, ceea ce este evident ne-normal sau real.

Dar hai sa nu mai vorbim inutil, sa vedem intai daca te mai deblocheaza!

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

Abi talent a făcut 500K followerși în 2 zile. Nu la blocat nimeni.

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

Am citit în regulile Insta și nu spune nimic de cumpărare de followerși, și în plus îmi șterg toate conturile și îmi fac unul nou pe care să bag followerși

| Violleta2022 a răspuns (pentru User252426):

El nu, dar tu ESTI BLOCAT!

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

Doar dacă dai parola îți blochează contul fiindcă ei crede că ai dat parola unui serviciu de ajutat să faci followerși. Dar când nu mai cere parola acel serviciu? De unde știe Insta că eu am băgat followerși? Poate mi-a băgat altcineva sau tu sau eu nu are de unde să știe.

| Violleta2022 a răspuns (pentru User252426):

Baiete: ESTI blocat!
Asa ca ia o pauza de la explicatii inutile.

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt blocat.

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

De ce nu sunt blocat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru User252426):

Baiete, ai fost blocat temporar, asta inseamna ca acum sunt cu ochii pe tine si te monitorizeaza.
Ai rabdare...a ca vine si mare dezamagire imediat, fiindca nu ai invatat nimci din greseala anterioara si vad ca intentioenzi sa mergi mai departe cu ilegalitatile.
Te anunt ca asta ultimul mesaj pe care ti-l mai scriu, fiindca esti teribil de incapatant si nu poti pricepe, pana nu ti se intampla tie.
Adios!

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

Boss, am ip dinamic, și imd schimb ip fac alt cont și cumpăr followerși pe alt cont nu pe ăla că pe cele vechi le șterg. Imd mă duc la vdf și îmi bagă alt ip

| User252426 explică (pentru Violleta2022):

Când vezi că am dreptate...
Te duci frate...

| Robertandrei4858 a răspuns:

Tu pare ca esti batut in cap

| User252426 explică (pentru Robertandrei4858):

Bă, eu dacă am bani să-mi cumpăr followerși și tu umblii cu adidași cârpiți, nu este vina mea boss

| Robertandrei4858 a răspuns (pentru User252426):

Esti copil la maxim 12 ani, practic nu existi. Nimanui nu ii pasa de urmaritori fake, sunt doar numere. Degeaba ai urmaritori ca tot integru esti.

| User252426 explică (pentru Robertandrei4858):

Sunt urmăritori reali la 5€/1000 boss, am 20 de ani. Dacă ai bani de followerși reali adică "REALI" nu ești copil, ci Boss

| User252426 explică (pentru Robertandrei4858):

Cel puțin eu am voie la păcănele, tu nu, că ești copil

| User252426 explică (pentru Robertandrei4858):

Boss dacă nu aveam minim 18 ani nu aveam Instagram

| User252426 explică (pentru Robertandrei4858):

Nu mai zici nimic copilule?

| Robertandrei4858 a răspuns (pentru User252426):

Dupa adresarea "boss" mi-am dat seama din ce minoritate faci parte. Vorbesti de Instagram si nu sti cum se mananca. ps am peste 30 k pe Instagram

| User252426 explică (pentru Robertandrei4858):

Boss eu o să am sute de mii de followerși pe Instagram, înțelege. Nu contează câți ai tu, contează cât o să am eu, și nu, nu-s țigan, dacă eram țigan, eram bogat.

| Robertandrei4858 a răspuns (pentru User252426):

Deci te-ai simțit ca esti țigan fara sa bat vreun apropo. Esti saracie din ala de copil ce pune tellomy la story, cat iti este pensia de handicapat?

| User252426 explică (pentru Robertandrei4858):

Boss nu sunt sărăcie, fac bani din păcănele nu ca tine care asculți de mămică.