| AlexandruPorfir a întrebat:

Mi se cere buletinul daca comand tigari pe glovo?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ti se cere buletinul, fiindca este ilegals a se vanda minorilor.

| Holiday a răspuns:

Nu.

| ReddY25 a răspuns:

In cazul in care esti minor presupun

| 1234568807 a răspuns:

De ce sa le comanzi cand poti sa le cumperi de la magazin?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru 1234568807):

E minor, de aia!

| 1234568807 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Legea asta cu interzisu de a vinde tigari la minori e o mare prostie, oricum o sa se apuce de fumat daca vrea, iar atata timp cat ei fac atatia bani din tigari ce le pasa lor atat de mult de sanatatea altora?

| 1234568807 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Fiecare fumeaza pe riscul lui, daca el e minor si ii interzic astia sa cumpere tigari de la magazin o sa isi i-a foarte simplu gandu de a mai fuma? Majoritatea din liceu se apuca de fumat, fiind minori, cunosc persoane care fumeaza chiar si 1 pachet pe zi, dar nu voiau sa poarte masca in pandemie ca nu pot respira, aia sigur era mai sufocanta decat 1 pachet de tigari pe zi laughing

| 1234568807 a răspuns:

Daca comanzi platesti si transportu cat au costat tigarile si ce ai rezolvat?

| calutulfericit a răspuns:

DA.