| olymphia a întrebat:

Oare pe Wish trebuie sa ai comanda pana intr-o anumita suma ca sa nu platesti transportul super mult? si daca da, oare care e acea suma?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nici una, nici alta. Poti comanda de orice suma doresti, nu ti se impuse o suma anume. Uita-te dupa review-urile cele mai multe daca produsul este exact ca in poza. Chestia e ca daca comanzi de la acelasi magazin peste 10 euro, va trebui sa plati taxe vamale la posta vamala din orasul tau. Sunt magazine care au transportul gratuit desi acestea vin foarte greu, iar cele cu transportul care costa (ai optiunea de a selecta cu ce firma de curierat sa iti vina, poate sa fie si gratuita ori sa coste) si sa iti vina produsul mult mai repede.
Te sfatuiesc sa iei mai multe produse de la diferiti vanzatori, astfel nu mai esti nevoit sa platesti acele taxe vamale.
Ce este pana in 10 euro nu platesti.
Pe Wish, Aliexpress sau Ebay este la noroc, anumite pachete pentru Romania au ajuns si dupa 6 luni, alteori si in 4-5 saptamani. Iti recomand sa platesti cu Paypal, decat prin cont bancar, iti poti recupa mai repede banii in caz de nefast.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plătești transport și la 3 produse IMPARTE luate de la același vânzător. Adică dacă la un produs e 4 lei transportul și iei 3 produse, plătești transportul la toate 3 împarte adică 12 lei numai transportul. Plătești transport indiferent de suma și produse

| Furnicuta000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca era mai simplu sa ii spui sa se uite la descrierea fiecarui produs si acolo e specificat costul transportului pentru fiecare produs.
Si ce inseamna "imparte"?

Lasa Wish, intra pe Aliexpress si majoritatea produselor de acolo au transport gratuit.