| AbaraiRenji a întrebat:

Ohayo! As vrea sa va cer o parare: Am niste casti de telefon pe care le-am primit odata cu acesta iar mufa lor este plata si spatiul de la telefon unde se bag castile,e rotund. Ce ziceti, sa le vand pe Okazii.ro? :\
P.S. Nu ziceti ceva gen "Nu, vindele pe Mercador/tocmai.ro laughing) "
Fundita. ^w^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca tocmai pe siteul pe care ai zis ca nu-l preferi.E vorba de mercador.ro,iti faci un cont, pozezi castile, mentionezi cat costa si ca e produs nou.Ai acolo un spatiu in care sa descrii marfa care o ai. Lasi un numar de telefon, eventual de yahoo messenger, si te vor contacta doritorii.Lasi si tu un pic din pret sau vezi cum te intelegi cu cel ce vrea sa cumpere.Trimiti marfa prin posta romana cu plata ramburs si e ok.Totusi ca sa ai sanse sa le poti vinde(pentru ca sunt multi cu asa ceva de vanzare0, postezi anunturi pe toate site-urile gratuite posibile, lasi nr de tel acolo si astepti. Cam asta e.

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Da, le poti vinde fara probleme, dar chiar nu le poti folosi? Nu prea au cautare. Daca le-ai primit odata cu telefonul nu ar trebui sa se potriveasca?

| AbaraiRenji explică (pentru horia2012):

Nu,vorbesc serios ca nu sunt bune, nu stiu de ce Dumnezeule sfinte mi-a dat cu mufa aia nenorocita, genius ma. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti intra pe okazii.ro,iti faci un cont si urmezi indicatiile de acolo.Dar pe okazii poti sa le vinzi in toata tara doar prin plata ramburs.In Bucuresti sau orasul tau poti sa le vinzi face to face. Sa nu uitam ca okazii.ro e un site unde toate sunt"ocazii", deci si preturile sunt mai mici. Daca vrei sa le vinzi cu un pret mai mic, e ok .Okazii.ro e solutia. Succes.

| AbaraiRenji explică (pentru anonim_4396):

Ok,multumesc. ^^ Dar, stii vreun site unde le-as putea vinde macar la 30 de lei? :\ Cam atata ar costa normal, ca eu imi strang bani de telefon nou(s-a stricat asta cu castile.) si intelegi ca vreau sa strang multi bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AbaraiRenji):

Poti incerca tocmai pe siteul pe care ai zis ca nu-l preferi.E vorba de mercador.ro,iti faci un cont, pozezi castile, mentionezi cat costa si ca e produs nou.Ai acolo un spatiu in care sa descrii marfa care o ai. Lasi un numar de telefon, eventual de yahoo messenger, si te vor contacta doritorii.Lasi si tu un pic din pret sau vezi cum te intelegi cu cel ce vrea sa cumpere.Trimiti marfa prin posta romana cu plata ramburs si e ok.Totusi ca sa ai sanse sa le poti vinde(pentru ca sunt multi cu asa ceva de vanzare0, postezi anunturi pe toate site-urile gratuite posibile, lasi nr de tel acolo si astepti. Cam asta e.

| andreimare33 a răspuns:

VAru de REzolva laughing rolling on the floor

| AbaraiRenji explică (pentru andreimare33):

Hai uaa, vreau raspunsuri serioase. laughing straight face