| Aoxkajcjw a întrebat:

Părere flip.ro?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bun când n-ai bani

| dullcat a răspuns:

Face bine si pentru mediul inconjurator sa reparam/refolosim telefoane. Daca toti am vrea lucruri noi mereu, am ajunge sa traim cu portia, ca pe vremea comunismului in cateva decenii, deoarece planeta are resurse limitate in fiecare an.

Pe masura ce tot extragem, fabricam si cumparam nou, acele resurse se imputineaza si Earth Overshoot Day (Ziua Suprasolicitării Pământului) e tot mai devreme anual.In loc sa fie prin decembrie, tarile isi termina resursele alocate prin septembrie, iulie(Romania in 2020) sau martie chiar. Daca consumam resursele mai repede decat se pot regenera intr-un an, nu am facut nicio afacere.Ne taiem singuri craca de sub picioare.

| ReddY25 a răspuns:

N-am cumpărat niciodată

| 120bulevard a răspuns:

Face bine la buzunar asa si la inima, da vorba aia, lucru nou e lucru nou tata

| Emy52 a răspuns:

Telefoanele nu sunt ceea ce par
Nu poți fii sigur
Poate fi conform cerințelor tale și conform informațiilor care sunt oferite despre acest telefon sau nu
Am avut o cunoștință care a comandat un iPhone 12 și era la categoria ca nou dar era mult sub așteptări: puțin zgâriată partea din spate și bateria la capacitate de 92 la sută
Dar de altfel pot fi și foarte bune

| beetee a răspuns:

Și eu și fratele meu avem telefoane luate de pe flip.Eu un iPhone 8, el un Samsung de 2000 și ceva de lei.Amândoi suntem multumiți de ce am primit, diferența o face dacă vrei sa fie in stare buna telefonul, fără zgârieturi etc, e mai scump, dar dacă nu ții cont de câteva zgârieturi, prețul e accesibil și calitatea unu telefon nou.

| ggro a răspuns:

Eu am luat un s21 ultra acum un an, era in categoria "excelent" si nu i-am gasit nici o buba vizibila si nici invizibila. Am prins si garantie 2 ani happy