| anonim_4396 a întrebat:

Pe AliExpress îmi spune să confirm comanda în termen de nu ştiu câte zile (scrie acolo), dar dacă n-o primesc cum procedez?

4 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Ai un termen de 60 de zile in care ar trebui sa primesti produsul. Dacă mai ai 2, 3 zile și comanda nu a ajuns, ii poți cere vânzătorului sa îți extindă protecția (prin mesaj sau gasesti in contul tau de pe calculator opțiunea asta). Practic e perioada in care poți deschide disputa in caz ca nu ai primit coletul sau l ai primit dar produsul e stricat, nu e ce ai comandat etc și îți poți primi banii înapoi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu ajunge cu cateva zile inainte de expirarea termenului, faci frumos cerere de refund. Daca nu, se confirma automat si papa bani/alt produs.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum se face cererea aia?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Din aplicatie. Ai tot ce trebuie acolo...