| anonim_4396 a întrebat:

Plata rambus pe net, inseamna sa ii dau banii curierului cand primec coletul?straight face

Răspuns Câştigător
| α¢α∂єℓℓα a răspuns:

buna! plata ramburs inseamna ca platesti coletul respectiv(scrisoare recomandata, trimitere... orice alceva este)odata ce a ajuns la oficul postal de care aparti. cum se face este simplu-postasul iti aduce o trimitere prin care iti spune ce ai de ridicat si cat costa.in momentul in care ajungi la ghiseu si ti se aduce respectivul lucru, dupa ce iti este predat tu achiti suma respectiva iar posta iti elibereaza o chitanta cum ca ai platit.acest sistem este similar cu cel al platii prin curier numai ca curierul vine acasa iar aici te duci tu la posta

Sper ca te-am ajutat!happy
Bafta:*

5 răspunsuri:
| Mara a răspuns:

Da...de obicei il iei de la posta(eu asa fac) si platesc acolo suma respectiva

| SRB a răspuns:

Da .

| Nastia a răspuns:

Da, platesti cand ti-l da. daca nu platesti nu-l primesti.winking

| Lorien_2084 a răspuns:

Exact.

| mika_9477 a răspuns:

Da