| dienuk a întrebat:

Poate nu e o intrebare fte adecvata.hee hee si o sa spuneti ca nu`mi cunosc prietena. sambata e ziua celei mai bune prietene. nu stiu ce cadou sa-i fac. puteti sa ma ajutati v rog?hee hee fundita; x

Răspuns Câştigător
| Anda_5509 a răspuns:

Caduri sunt o gramada, bani sa fie.

Sunt o multime de idei, dar cel mai bine e sa iei ceva sa aiba amintire peste ani. Poti sa i cumperi un ursulet de plus, cosmetice, bijuterii(lantisoare, cercei, bratari), un parfum, o geanta, ceva cu hello kitty(ff frumos, majoritatea fetelor sunt inebunite dupa kitty), un tricou, o bluzita, poate ceva ce si a dorit, sau isi doreste.

Noi ti am da cateva idei, acum tu stii ce fel de persoana e, si ce prefera.Indiferent de cat o sa coste, gestul conteaza, si o sa se bucure pentru simplul fapt ca i ai luat ceva(indiferent de cat de mic sau mare este).

Pe langa cadou spune i si cat de fericita esti ca e prietena ta, ca o iubesti ca pe o sora, asta o sa o bucure mai mult decat orice cadou.:*

7 răspunsuri:
| cucalic a răspuns:

Axeaza-te pe ceea ce ii place m-ai mult.eu spun sa mergi pe partea cu cosmetica, parfumurihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă zici ca e cea mai buna prietena a ta, cred ca știi ce parfumuri haine ii plac. Daca vrei ceva mai special poți sa scoți o poza d-voastră o înrămezi și... zic eu ca e ceva frumos. Daca dispui de bani poți sa ii faci un cadou personalizat de exemplu o cana sau o perniță cu poza voastră imprimata. Întreabă într-un magazin de developare poze. aaa La Mulți Ani pentru prietena ta.
Bafta.

| Vizitiul a răspuns:

Un sincer "la multi ani!"
Un buchet de flori, fetele iubesc enorm florile
Urmeaza partea cea mai grea, nu ti-as recomanda sa -i cumperi ceva costisitor, pana la urma gestul e de apreciat. M-am gandit la un ursulet de plus, pe care-l poate pastra! Logic, de cate ori i-l priveste isi aminteste de tinewinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Nu conteaza de cat de bine iti cunosti prietena, dar niste sfaturi nu strica niciodata. Ii poti lua un parfum ( ai fost la ea, ai vazut ce genuri de parfumuri are), ii poti cumpara cosmetice ( oricarei fete ii plac ), ii poti cumpara o bijuterie, un inel, un lantic, o bratara ( nu din tinichea, desigur ), un articol de vestimentatie nu ar strica, o bluza, un tricou, o fusta ( acum ca s-a incalzit afara), ii poti lua un obiect personalizat, ai putea sa cumperi de exemplu o perna pe care sa scrie "Aminteste'ti mereu de mine si de prietenia noastra", sau alte citate despre prietenie, i'ai putea lua pe langa altceva o cana cu numele ei, sau cu zodia ori o cana pe care sa scrie "Pentru cea mai buna prietena". Desigur, nu cred ca ar trebui sa lipseasca si o felicitare, in interiorul careia sa scrii un mesaj pentru ea. Pe langa acestea si un buchet de flori ar fi ideal.

Pa-pa! Si petrecere placuta la ziua ei!

| serioousfresh a răspuns:

:o haina pe care si-o dorea de mult dar nu a putut sa si-o cumpere
un cd cu cantaretul'cantareata favoita
un accesoriu mai special
ceva interesant pentru camera ei de exemplu exista in bamboo
un fel de pantofi unde poti pune accesori sunt interesante...