| dienuk a întrebat:

Poate nu e o intrebare fte adecvata.hee hee si o sa spuneti ca nu`mi cunosc prietena. sambata e ziua celei mai bune prietene. nu stiu ce cadou sa-i fac. puteti sa ma ajutati v rog?hee hee fundita; x

Răspuns Câştigător
| Anda_5509 a răspuns:

Caduri sunt o gramada, bani sa fie.

Sunt o multime de idei, dar cel mai bine e sa iei ceva sa aiba amintire peste ani. Poti sa i cumperi un ursulet de plus, cosmetice, bijuterii(lantisoare, cercei, bratari), un parfum, o geanta, ceva cu hello kitty(ff frumos, majoritatea fetelor sunt inebunite dupa kitty), un tricou, o bluzita, poate ceva ce si a dorit, sau isi doreste.

Noi ti am da cateva idei, acum tu stii ce fel de persoana e, si ce prefera.Indiferent de cat o sa coste, gestul conteaza, si o sa se bucure pentru simplul fapt ca i ai luat ceva(indiferent de cat de mic sau mare este).

Pe langa cadou spune i si cat de fericita esti ca e prietena ta, ca o iubesti ca pe o sora, asta o sa o bucure mai mult decat orice cadou.:*

7 răspunsuri:
| cucalic a răspuns:

Axeaza-te pe ceea ce ii place m-ai mult.eu spun sa mergi pe partea cu cosmetica, parfumurihee hee

| Vizitiul a răspuns:

Un sincer "la multi ani!"
Un buchet de flori, fetele iubesc enorm florile
Urmeaza partea cea mai grea, nu ti-as recomanda sa -i cumperi ceva costisitor, pana la urma gestul e de apreciat. M-am gandit la un ursulet de plus, pe care-l poate pastra! Logic, de cate ori i-l priveste isi aminteste de tinewinking!

| serioousfresh a răspuns:

:o haina pe care si-o dorea de mult dar nu a putut sa si-o cumpere
un cd cu cantaretul'cantareata favoita
un accesoriu mai special
ceva interesant pentru camera ei de exemplu exista in bamboo
un fel de pantofi unde poti pune accesori sunt interesante...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă zici ca e cea mai buna prietena a ta, cred ca știi ce parfumuri haine ii plac. Daca vrei ceva mai special poți sa scoți o poza d-voastră o înrămezi și... zic eu ca e ceva frumos. Daca dispui de bani poți sa ii faci un cadou personalizat de exemplu o cana sau o perniță cu poza voastră imprimata. Întreabă într-un magazin de developare poze. aaa La Mulți Ani pentru prietena ta.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Nu conteaza de cat de bine iti cunosti prietena, dar niste sfaturi nu strica niciodata. Ii poti lua un parfum ( ai fost la ea, ai vazut ce genuri de parfumuri are), ii poti cumpara cosmetice ( oricarei fete ii plac ), ii poti cumpara o bijuterie, un inel, un lantic, o bratara ( nu din tinichea, desigur ), un articol de vestimentatie nu ar strica, o bluza, un tricou, o fusta ( acum ca s-a incalzit afara), ii poti lua un obiect personalizat, ai putea sa cumperi de exemplu o perna pe care sa scrie "Aminteste'ti mereu de mine si de prietenia noastra", sau alte citate despre prietenie, i'ai putea lua pe langa altceva o cana cu numele ei, sau cu zodia ori o cana pe care sa scrie "Pentru cea mai buna prietena". Desigur, nu cred ca ar trebui sa lipseasca si o felicitare, in interiorul careia sa scrii un mesaj pentru ea. Pe langa acestea si un buchet de flori ar fi ideal.

Pa-pa! Si petrecere placuta la ziua ei!