| Protegent a întrebat:

Pot efectua retur la un produs luat din Showroom-ul Emag?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Teoretic da, practic trebuie sa intrebi la showroom.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Cu condiția să fie dintre produsele ce pot fi returnate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice produs poti face retur daca nu e vorba d3 chestii de igiena chiloti, sutiene, periute de dinți samd

| Protegent explică (pentru mihai69):

Pai e vorba de un telefon la care nu sunt multumit, plus ca l-am luat in rate.

| Frank51 a răspuns:

Poti face retur la orice produs care respecta conditiile returului de aici https://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur ridicat de la showroom ori easybox ori oficiu postal ori livrat acasa.

| Protegent explică (pentru Frank51):

Da, dar merge sa-l returnez daca l-am luat si in rate? Ideea este ca nu l-am comandat direct de pe net, pur si simplu am fost in Showroom si am semnat contractul.

| Wr3nch a răspuns (pentru Protegent):

Pai ai o copie de la contract nu? Citeste si vezi ce spune despre renuntare, plata anticipata.

| Sarcopt a răspuns:

Da, se poate

| RAY a răspuns:

In primele 30 de zile poti returna orice produs, desigur sa fie in acelasi stare in care ai cumparat acel produs, eMAG e net superioara la acest capitol, altex sunt nesimti te baga in service

| mihai69 a răspuns (pentru Protegent):

Nu contează că l-ai luat în rate.
Telefoanele se pot returna, cu condiția să fie produsul fix cum l-ai primit.