| Protegent a întrebat:

Salut TPU,

Maine voi efectua retur la un telefon luat din Showroom-ul Emag. Mentionez ca am luat telefonul in rate cu un card de salariat de la BRD.

Daca efectuez returul, sunt obligat sa iau alt telefon in schimbul celui returnat, sau contractul cu banca se incheie automat?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sunat la banca sa anulezi rata.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Contractul cu banca NU se încheie automat, trebuie să mergi la bancă să rezolvi direct cu ei partea asta. Posibil să fie niște costuri (penalizare pentru returnarea creditului înainte de termen) - citește contractul.