| DaniTDCI a întrebat:

Roland ac adapter PSB-4U,de acest alimentator am nevoie,un site cu astfel de "chestii"? nu gasesc nici unde,

2 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Din ce vad eu este pur si simplu un alimentator cu iesire 12V. Cauta ceva asemanator, alimentator cu iesire 12V; atentie la dimensiunea mufei jack si la curentul de iesire al alimentatorului (sa fie cel putin egal cu cel original).

| DaniTDCI explică (pentru CLCQ):

Da,dar am nevoie de unul original, de oarece polaritatea este inversata, adica in mijloc are - iar la margine +