| ninja600 a întrebat:

Sa zic ca am cumparat un produs de pe tocmai.ro si acesta avea garantie pana in 2017 la eMAG.
daca produsul se defecteaza trebuie sa il trimit la garantie impreuna cu certificatul de garantie emis pe numele persoanei de unde l-am cumparat?
Credeti ca accepta eMAG daca nu sunt eu titularul care a cumparat produsul

Răspuns Câştigător
| Akatsuky a răspuns:

Salut,nu cred ca v.a accepta, mai bine iei legatura cu cel de la care ai cumparat si il rogi sa te ajute cu asta, altfel nu vei reusi pentru ca actele nu sunt facute pe numele tau, Bafta!

1 răspuns:
| vladeastbay a răspuns:

Salut, din cate stiula eMAG este transmisibila doar extragarantia platita la ei. Acea garantie suplimentara care o platesti in plus, de exemplu daca ai un telefon cu 2 ani garantie de la producator poti cumpara inca un an sau 2 extragarantie de la eMAG care este transmisibila.