| AlexrAul456 a întrebat:

Imi explicati si mie cum se comanda de pe Ebay?
Vreau sa comand o masca din China in Romania cu Free shipping? Cat ma costa transportul? In cat timp ajunge?
As vrea sa imi ajunga prin Posta si sa platesc RAMBURS.Cum fac asta?

Dau funda.

Mai exact e asta:http://www.ebay.co.uk/......1280593044

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă știi engleză, citește pe wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/PayPal
Oricum, într-adevăr e nevoie să ai peste 18 ani ca să poți activa pe PayPal. Ai nevoie și de un cont bancar și card.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Transportul e gratis, dacă alegi acea metodă („economy"), sau o liră sterlină pentru „standard".
Din păcate, nu se poate plăti decât prin PayPal. Nu are opțiune de plată ramburs. Așadar, ori îți faci un cont pe PayPal, ori... nu cumperi!
E posibil, din cauză că obiectul vine din afara UE, să ți se ceară taxe vamale (deși la valoarea aia, e posibil să fie scutit) - dar e bine să ții seama de locul expediției când cumperi de afară, ca să nu fii luat pe nepregătite de taxele vamale.

| AlexrAul456 explică (pentru mihai69):

Si cum ii treaba asta cu Pay Pal? Tresa ai 18 ani.Imi explici ca nu prea cu PayPal?

| mihai69 a răspuns (pentru AlexrAul456):

Dacă știi engleză, citește pe wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/PayPal
Oricum, într-adevăr e nevoie să ai peste 18 ani ca să poți activa pe PayPal. Ai nevoie și de un cont bancar și card.

| daassh a răspuns:

Cauta pe google, ai sa gasesti tutoriale cu msa comanzi de pe ebay, si iti sunt muult mai folositoare ca orice raspuns aici.Succes!