| skrtelmrs a întrebat:

Sall.daca stie careva de cata garantie beneficiez (cu bonul fiscal)daca cumpar o pereche de adidasi de la leonardo?
P.S. daca stiti careva daca pot cere garantie pentru ei..se poate?
Funda

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Cu bonul fiscal ai o garantie de 30 zile dela data cumpararii indiferent de magazin! In legatura cu o garantie suplimentara legea NU prevede asa ceva decat in cazul cand produsele "de firma"sunt autentice! Fii sigur ca poate nu o sa primesti asa ceva decat daca vanzatorul/magazinul este acreditat pentru a vinde produsele respective si in functie de firma producatoare o sa ai garantia extinsa a produsului.AI GRIJA CE CUMPERI!
P.S. Sunt multe produse care nu sunt "de firma" si sunt mult mai bune.In mare parte platesti "bredu" cum se spune nu calitatea!(personal am avut o pereche de pantofi de sport(adidasi) noname frumosi si crede-ma ca desi am umblat/jucat/trecut prin apa/noroi/mocirla/pacura si nici numai stiu prin ce i-am dat de pomana ca ma plictisisem de ei (3ani).E drept ca nu aratau ca noi dar foarte buni dupa cate trecusera peste ei).As vrea sa mai prind asa ceva!