Întrebare recomandată | mariamot a întrebat:

a comandat cineva de pe okazii? adica ii sigur? livrare, produs, pret? sunt la mana a 2-a sau nu neaparat? eu vreau sa imi comand un pandantiv cu o bufnita si nu stiu ce sa fachappy

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

In cadrul site-ului Okazii.ro se regasesc atat produse noi, cat si produse second-hand. Pentru a va asigura de starea produsului, este necesar sa verificati in cadrul vanzarii produsului dorit, sectiunea "Stare produs". De asemenea, exista persoane ce ofera atat garantie cat si factura in momentul incheierii unei tranzactii, aceste optiuni fiind inscrise tot in cadrul vanzarii.

Deoarece sectorul produselor noi din cadrul site-ului este in plina dezolvare, au fost incheiate noi parteneriate cu multe lanturi de magazine cunoscute. Astfel, exista produse vandute direct de catre retaileri, unele dintre acestea fiind chiar produse originale marcate printr-un semn distinctiv in acest sens "Produs original verificat".

Okazii.ro recomanda tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzătorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit, se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro si ii asigura pe cumparatori de primirea produsului corespunzator sau de returul sumei de bani achitata. In cazul in care articolul nu este conform descrierii facute pe site, utilizatorul poate solicita returnarea articolului în termen de 3 zile lucratoare de la primirea acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produselor achizitionate prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata intr-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca in acest interval cumparatorul nu reclama conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.

Un utilizator mai poate alege si primirea articolului cumparat prin Predare personala sau la punctul de livrare Okazii.ro din cadrul Magazinului Domo aflat in incinta Baneasa Shopping City, Bucuresti. Astfel se asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit si tranzactia se incheie numai daca articolul corespunde calitatii si caracteristicilor pe care vanzatorul le-a furnizat in anunt.

Totodata, Okazii.ro vine in spirijinul cumparatorilor si prin intermediul Departamentului Asistenta Clienti. In cazul in care doriti asistenta in activitatea desfasura pe site, ne puteti contacta pe adresa suport@okazii.ro sau contacta la numarul de telefon 0374652944 de luni pana sambata între orele 9:00-21:00.

O zi placuta,
Okazii.ro

8 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna!
Eu am comandat timp de 6 ani de pe okazii, cred ca peste 50de produse! Si in 98% dintre cazuri a fost perfect in regula!
Pretul - Normal ca este acelasi, nu ai cum sa il schimbi!
Produs - Daca esti atent, stii ce iti iei!
Livrare - Discuti cu vanzatorul daca livreaza - nu cumpara bunuri de +1000Ron (telefoane probabil) din alt oras, daca nu te duci acolo! Pentru ca poate ti-l trimite prin posta. POATE NU! Si daca ti-l trimite, iti trimite un carton de telefonwinking
Dar nu este nimic periculos la un pandantiv..Adica..costa 10 lei! Nu cred ca face cineva fake-uri la pandantivewinking

Si te rog sa nu ii asculti pe astia..nu stiu ce spun!

Daca esti atat de fraier, incat sa iti cumperi un iPhone5 de la un vanzator cu mai putin de 50 calificative pozitive, sa te duci nu stiu unde, sa ii dai banii lui si nici macar sa nu verifici daca este adevarat sau replica, esti retardat!
Dao in colo de treaba! Daca te pricepi, verifici, stii ce comanzi, nu ai probleme! Eu nu am fost atat de tampit incat sa dau bani la primul iPhone care l-am vazut!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Poate dai si tu funda la unul dintre raspunsurile de mai sus...

| Niklauss a răspuns:

Daca e ceva ieftin adica ceva cum e pandandivul nu e problema dar sa nu iti iei bunuri de pret ca nu merita ca baga fakeuri. un prieten si-a comandat un iphone4 si nu era bunde nimic trebuia sa apese de vreo 5 ori pe folderul dorit ca sa intre sau sa iti accepte comanda ca in rest nu e nimic care sa nu merite ca si eu mi-am luat o pereche de aia de ochelarii care e poarta cu 10 leii si nu au nimic si i-am luat de 1 an. deci pandantivul acela merita. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| adishorMS a răspuns:

In functie de calificativele vanzatorului, daca are multe pozitive e sigur

| Biankka a răspuns:

Bună!
Depinde de calificativele pe care vânzătorul le are.De exemplu dacă are multe multe calificative pozitive înseamnă că este sigur, iar dacă nu...
Eu am comandat şi a fost Ok mereu.
Noapte Bună!
Fundă?

| sTaRrrrr a răspuns:

Eu zic ca mai bine iti ceva nou decat de pe okazii ca ute de exemplu unchimiu a dat comanda de un telefon (noroc ca nu la platit) si nici in ziua de azi nu la mai sunat cel care trebuia sa il dea. Sper ca te-am ajutat.

| Alexuțu_Alex_1999 a răspuns:

Suni aici! 0374 652 944 FUNDA?

| Anonim123456789000 a răspuns:

Crede-ma nu e sigur.Eu am comandat ceva(un pachet de petarde cu vreo 50 de bucati) si cand am deschis pachetul au fost 5 bucati si restul doar foi. Eu zic sa nu cumperi de acolo nimic.