| deeutzy a întrebat:

am o mare problema :peste 1 luna este ziua mamei si am nevoie de bani sa ai iau cadou...si nu stiu cum sa fac rost d bani...(am 14 ani) imi puteti da niste sfaturi? si nu merge faza cu cerei tatalui sau bunicilor bani...

Răspuns Câştigător
| 女明DongRi a răspuns:

E cam greu sa iti iei o slujba la 14 ani[si eu am tot atat], eu cand am mai fost in stituatii de genul acesta i-am zis mamei ca n`am avut bani, dar i-am confectinonat ceva, cum ar fi animale din origami[cand eram mai mica], felicitari etc. Poti sa-i faci cu ajutorul bunicilor sau a tatalui un tort/o prajitura. Sunt sigura ca mamei tale i`ar placea mai mult asta decat un cadou cumparat, in plus te distrezi si tuwinking

3 răspunsuri:
| LoveSelena a răspuns:

Pai ia din pusculita daca ai sau ia-ti o slujba simpla de exemplu ingrijeste animalele vecinilor.Sau fai ceva facut cu mana ta asta ar bucurao

| alex_9030 a răspuns:

Iati o slujba:poti plimba caini...Dar nu e mai simplu sa il rogi pe tata sa-ti dea el ceva banutzi?

| mihaitorres a răspuns:

Ceri de la bunici.Sau daca chiar vrei sa ii iei din propii tai bani.Ai putea sa strangi pe fiecare zii din banii de scoala.