| SUSAMOGUS a întrebat:

Salut, a cumpărat cineva de la Altex in rate prin metoda oney? A fost ok experiența sau nu ați mai recomanda?

6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Eu unul nu

| ramona420134 a răspuns:

Eu am achizitionat in rate oney de la Altex, Flanco EvoMag, EuroGsm, pentru mine e mult mai simplu decat cu un card de cumparaturi. Primesti un mail unde ai esalonarea de rate, banii se retrag automat, contractul se incheie automat si scapi imediat de rate fiind 3 sau 4.

| Bulllll a răspuns:

Solutia e buna pentru sume mici dar, la sume mari...
Daca nu ai suficienti bani pe card la data scadentei, te papa cu fulgi cu tot.

Recomand sa faci un card de credit cu o limita de aprox. 2500 RON. Am avut timp de 7 ani si a fost super OK (Aveam sume depuse in avans si extrasul era emis cu - )

| SUSAMOGUS explică (pentru Bulllll):

E vorba de un monitor la 600 de lei, nu e o suma mare

| Bulllll a răspuns (pentru SUSAMOGUS):

Atunci te poți duce foarte ușor către eMAG.

Îți oferă 2000 Ron (este un wallet pe care îl pun la dispoziție tuturor) și poți face plata în 4 rate fără dobânda (600 ÷ 4 = 150/ lună)

| Bulllll a răspuns (pentru Bulllll):

Și dacă te vei duce pe eMAG, uite, ceva ce am si eu la favorite :) https://www.emag.ro/......DRRJRFMBM/