| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa lucrezi ca sa cumperi ceva prin rate Oney?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da si in general trebuie sa eviti a cumpara cu rate de la IFN-uri (Institutii Financiare Nonbancare). Daca la data ratei nu ai bani pe card o incurci. Ajungi al niste sume astronomice. Stiu oameni care si-au pierdut casele pentru asa ceva. Munceste, ia-ti un card de cumparaturi de la o banca (de preferat BRD, BT, ING.). Atentie si cu IFN-ul BRD! Trebuie luat de la banca si nu IFN. E o pacaleala acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, terbuei sa lucrezi, fiindca fara adeverinta salariala de minim 12 luni lucrate si contract permanent de munca, nu-ti da nimeni ceva pe credit sau in rate, odata ce tu nu ai venituri de nici un fel, deci nici o sansa sa poti plati ratele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, de altfel scrie si pe site la ei asta.