| denisfundă a întrebat:

Salut, dacă acum 3 zile am achiziționat un laptop, de la un magazin fizic, în rate și nu sunt mulțumit de calitatea produsului, îl pot schimba sau returna? Ofer Fundă

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce te grabesti, ai dat banii pe un lucru de care nu esti multumit, ei nu i ti vor mai da banii inapoi, pai cu oameni ca tine dau ăia faliment, esti ne serios, laptopul il poti returna doar daca are un defect si este constatat de magazin defectul, nu ca nu esti tu multumit, îi doare pe ei in cot de nemultumirile tale, te ai grabit ai luat un rahat, nu esti multumit da l cadou.

| marinaru777 a răspuns:

Stiam de 24 ore cel mai bine mergi si vb cu ei.In 24 ore am returnat si eu un laptop ca avea probleme in bios.

| Irinelp a răspuns:

Conform legii din UE dacă cumpărăm ceva în magazin acesta nu este obligat să accepte returnarea produsului cumpărat fără a avea o defecțiune, normal pe tichetul de casă sau factură scrie dacă acceptă returul produsului cumpărat fără motiv, dacă nu este conform descrierii sau are o defecțiune acesta trebuie schimbat sau rambursata suma plătită conform garanție de doi ani. Dacă un produs este cumpărat pe internet, avem dreptul de returnare a produsului timp de 14 zile în acest caz și fără justificare.

| Februar30 a răspuns:

Asta trebuie sa vorbesti cu ei, sa iti puna la dispozitie politica de retur, daca nu o au afisata deja pe site.