| Andri123 a întrebat:

Salut! Am anulat aseară 0 comenzi de pe eMAG deoarece am găsit altceva mai bun în alta parte. La o comanda am plătit cu cardul doar ca nu era salvat... și la a doua comanda am salvat cardul. Ideea este ca la o comanda scrie "livrare anulata' iar la una " plata acceptata, cererea ta a fost trimisa etc). Întrebare: În cat timp o sa între banii în cont?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai platit si livrarea este anulata, atunci banii trebuie sa se intoarca in contul tau deindata sau dupa o verificare "manuala" (care poate dura cateva zile).
Daca plata a fost acceptata si cererea trimisa, atunci comanda a inceput sa fie procesata (trimisa), deci nu vei primi bani inapoi (doar marfa comandata). In acest ca - daca refuzi marfa - trebuie sa achiti si transportul efectuat, iar diferenta iti va fi transferat in cont (dureaza mai multe zile, fiindprelucrare manuala individuala).

| darrio2007 a răspuns:

Ai anulat 0 comenzi sau ce anume?

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Fir-ar ea de gramatică.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti intra nici un ban in cont, odata ce comanda a doua a fost platita si acceptata.
Va trebuii sa sa-i suni luni si sa ceri sa anuleze comanda ca sa-ti faca refund. In 1-2 saptamani poti primii bani inapoi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai anulat aseara o sau zero comenzi ca ai scris de nu intelegem nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit banii înapoi în câteva minute. Adevărat, plătit cu un card salvat.

| nukeyly a răspuns:

Dupa ce suni la ei, sa confirmi comanda numar suma, bla bla, daca esti norocos, poate varia de la 24 ore, un weekend, sau 14 zile in cel mai aberant caz. Dar! pentru ca suntem in rrroamania e discutabil relativ in functie de cum sufla vantul. Si pe eMAG nu de multe ori, preturile. nu sunt corecte.