| Pr3ddz a întrebat:

Salut, am comandat o bicicleta de pe eMag, o am de 2 zile. Astăzi când m-am plimbat prin pădure s-a îndoit pedala stânga, in schimb ea nu are nici o problema, nu este nimic rupt sau stricată, doar ce am menționat, doar pedala stânga. Știu că am 30 de zile sa o returnez. Se poate returna și să-mi dea jumate din suma înapoi? Va rog raspuns bun.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tiai luat bicicleta ieftina de aia sa indoit pedala. Urmatoarea sa fie 400€

| Bondarel99 a răspuns:

De ce sa iti dea jumate?
Iti da toata suma daca o trimiti in aceeasi stare in care ai primit-o.
Faptul ca s-a indoit pedala din cauza ca te-ai plimbat cu ea inseamna ca nu mai ai dreptul de retur.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca s-a rupt pedala nu o returnezi, e in garantie, se repara. Problema cu reparatiile este ca tu trebuie sa suporti costul de trimitere in service..si la cat costa sa trimiti o bicicleta mai bine mergi cu ea la un service de biciclete ca iesi mai ieftin.

| costinvlad49 a răspuns:

Nu știu probabil suna la ei ca probabil îți dă toată suma sau aproape toată suna înapoi. Sau o poți repara.