| VintageRock15 a întrebat:

Buna Ziua!
Am comandat de pe amazon.com un kit de magie de vreo 3-4 kg.
Am platit totul cu cardul (pachet+transport international) dar nu stiu cat ma va incasa la vama. Imi puteti spune si mie cum se calculeaza tarifele la vama? Pe kilogram? Orice informatie despre tarifele la vama este bine venita. Multumesc

1 răspuns:
| adrew a răspuns:

La noi in r.Moldova se calculeaza asa, daca pretul produsului + transportul depaseste 200euro atunci se achita tva la stat in valoare de 20% din pretul produsului, daca nu nu achiti nimic, cred ca aproximativ asa trebuie sa fie si in Romania