| Cosmin_2607 a întrebat:

Am cumparat o pereche de adidasi Nike din Carrefour Orhideea. Dar cineva mi-a spus ca trebuie sa ii iei din magazinul Nike, ca sa fie originali. M-am dus la Nike, din Carrefour si am vazut aceiasi adidasi, doar ca era cu 30-40lei mai scump. E adevarat, ca trebuie sa fie din magazinul firmei ca sa fie original?

Răspuns Câştigător
| xLorEx a răspuns:

Fake-uri se vand in piete, dar nu e posibil intr-un supermarket ca Carrefour. Uite, sunt o gramada de magazine cu profil sportiv, de ex Intersport si Hervis. Si ei au adidasi de Nike si multe alte firme si nici nu se pune problema sa fie contrafacuti. Preturile difera pentru ca asa e normal, sa fie concurenta. Un alt aspect e faptul ca in magazinul Nike de obicei au ultimele colectii, in timp ce in supermaketuri au si din sezoanele trecute la preturi mai accesibile.

8 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu este adevrat, o multime de magazine de incaltaminte vand marcile nike. acum pretul difera deoarece fiecare magazin isi pune pretul dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... daca erau originali in carrefour aveau etichetele de rigoare si cred ca iti dai si tu seama daca sigla Nike e falsa laughing Nu trebuie sa fie din magazin ca sa fie original, eu mi-am luat niste skateri Circa din Auchan laughing si nu erau fake tongue deci se poate.si din cauza ca nu era in magazinu nike erau mai ieftini putin, nu cu mult, ai vazut si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ce cumperi trebuie sa fie scumpi daca nu nu sunt originali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lool nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu neaparat numare semnele nike de pe adidasi si daca sunt mai multe decat 4 sau 4 sunt originali si daca au sup 4 semne nike nu sunt originali.Asa mi-a zis si mie un prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, daca i-ai luat din carrfeour sunt originali 100%100

| KatieKatzzz a răspuns:

Da

| Cosmin_2607 explică:

Pe adidasi am dat 2 milioane.